Villa–palveluasuminen

Villa -palveluasumisessa asut huolettomasti palveluiden keskellä, turvallisessa ja kauniissa ympäristössä. Palvelut suunnitellaan yhdessä yksilöllisen tarpeesi mukaiseksi ja elät juuri sellaista elämää kuin itse haluat. Villa -palveluasumisesta löydät haluamasi palvelut elämästä nauttimiseen - palvelut siivouksesta pyykinpesuun, ateriapalveluihin tai kotisairaanhoitoon ovat vaivattomasti saatavillasi. Ammattitaitoinen henkilökuntamme auttaa juuri sinulle oikean palveluvalikoiman kokoamisessa.

Villa palveluasunnot ovat viihtyisiä ja esteettömäksi suunniteltuja. Voit valita itsellesi sopivan kodin eri vaihtoehdoista. Oman kodin rauhan lisäksi yhteisöllinen Villa -palveluasuminen tarjoaa seuraa lounashetkiin, kahville, ulkoiluihin tai yhteisiin aktiviteetteihin.

Hakutuloksia: 14 kpl

Kodin sijainti

Tuulensuuntori 1
00580 Helsinki

Yksikön johtaja
Päivi Anttila-Apajalahti  
p. 040 831 2827 

paivi.anttila-apajalahti@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Helsingiuksentie 1
08700 Lohja

Yksikön johtaja
Tia Korpi
p. 050 592 2301

tia.korpi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Koskelantie 22-24
00610 Helsinki

Yksikön johtaja
Outi Äijälä
p. 040 078 5503

outi.aijala@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sammonkatu 3
15140 Lahti

Yksikön johtaja
Anu-Maija Koskinen
p. 040 169 4352 

anu-maija.koskinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Salmenkyläntie 19-21
49410 Poitsila

Yksikön johtaja
Kaija-Liisa Pekkola
p. 040 487 6801

kaija-liisa.pekkola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kipparinkatu 2
02320 Espoo

Yksikön johtaja
Satu Lamminsalo
p. 040 673 8168

satu.lamminsalo@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pirkkalankatu 3
60320 Seinäjoki

Yksikön johtaja
Anne Kankaanpää
p. 040 167 8031

anne.kankaanpaa@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Repolankatu 1
28100 Pori

Yksikön johtaja
Marika Haapajärvi
p. 040 164 8877

marika.haapajarvi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hallituskatu 3
50100 Mikkeli

Yksikön johtaja
Hanna Parantainen
p. 040 19 04693

hanna.parantainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Itsenäisyydentie 18
38200 Sastamala

Yksikön johtaja
Justiina Koskinen
p. 040 186 6857

justiina.koskinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sähkökatu 28
05800 Hyvinkää

Yksikön johtaja
Heli Linkova
p. 040 736 4361 

heli.linkova@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kirkkotie 10-12
62200 Kauhava

Yksikön johtaja 
Kristiina Niemelä
p. 050 592 2349

kristiina.niemelä@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Puistokatu 35
40200 Jyväskylä

Yksikön johtaja 
Terhi Kallio
p. 044 550 4074

terhi.kallio@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Rautatienkatu 20
(Sisäänkäynti Hämeenkadun puolelta)
15110 Lahti

Yksikön johtaja 
Maarit Siren-Palvanen
p. 040 671 6896

maarit.siren-palvanen@mehilainen.fi

Etkö löytänyt hakemaasi?

LÄHETÄ LISÄTIETOPYYNTÖ:
YHTEYDENOTTO >
Kysy meiltä hoivapalveluista:
020 581 3500