Villa–palveluasuminen

Villa -palveluasumisessa asut huolettomasti palveluiden keskellä, turvallisessa ja kauniissa ympäristössä. Palvelut suunnitellaan yhdessä yksilöllisen tarpeesi mukaiseksi ja elät juuri sellaista elämää kuin itse haluat. Villa -palveluasumisesta löydät haluamasi palvelut elämästä nauttimiseen - palvelut siivouksesta pyykinpesuun, ateriapalveluihin tai kotisairaanhoitoon ovat vaivattomasti saatavillasi. Ammattitaitoinen henkilökuntamme auttaa juuri sinulle oikean palveluvalikoiman kokoamisessa.

Villa palveluasunnot ovat viihtyisiä ja esteettömäksi suunniteltuja. Voit valita itsellesi sopivan kodin eri vaihtoehdoista. Oman kodin rauhan lisäksi yhteisöllinen Villa -palveluasuminen tarjoaa seuraa lounashetkiin, kahville, ulkoiluihin tai yhteisiin aktiviteetteihin.

Hakutuloksia: 15 kpl

Kodin sijainti

Tuulensuuntori 1
00580 Helsinki

Yksikön johtaja
Päivi Anttila-Apajalahti  
p. 040 831 2827 

paivi.anttila-apajalahti@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Helsingiuksentie 1
08700 Lohja

Yksikön johtaja
Henrika Nousiainen
p. 050 562 4623

henrika.nousiainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Koskelantie 22-24
00610 Helsinki

Yksikön johtaja
Heidi Liljestrand-Vanhala
p. 040 078 5503

heidi.liljestrand.vanhala@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sammonkatu 3
15140 Lahti

Yksikön johtaja
Anu-Maija Koskinen
p. 040 169 4352 

anu-maija.koskinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Salmenkyläntie 19-21
49410 Poitsila

Yksikön johtaja
Kaija-Liisa Pekkola
p. 040 487 6801

kaija-liisa.pekkola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kipparinkatu 2
02320 Espoo

Yksikön johtaja
Riitta Kolsi
p. 040 673 8168

riitta.kolsi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pirkkalankatu 3
60320 Seinäjoki

Yksikön johtaja
Katja Isomäki
p. 040 167 8031

katja.isomaki@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kauppakatu 65
78200 Varkaus

Yksikön johtaja
Reetta Kettunen
p. 040 192 7871

reetta kettunen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Verstaskatu 1
28100 Pori

Yksikön johtaja
Kirsi Nikula
p. 040 164 8877

kirsi.nikula@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hallituskatu 3
50100 Mikkeli

Yksikön johtaja
Helena Tullinen
p. 040 190 4693

helena.tullinen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Itsenäisyydentie 18
38200 Sastamala

Palvelujohtaja
Sari Autio
p. 0400 930 186 

sari.autio@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sähkökatu 28
05800 Hyvinkää

Yksikön johtaja
Heli Linkova
p. 040 736 4361 

heli.linkova@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kirkkotie 10-12
62200 Kauhava

Yksikön johtaja 
Kristiina Niemelä
p. 050 592 2349

kristiina.niemelä@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Puistokatu 35
40200 Jyväskylä

Yksikön johtaja 
Ville Peltoniemi
p. 044 550 4074

ville.peltoniemi@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Rautatienkatu 20
(Sisäänkäynti Hämeenkadun puolelta)
15110 Lahti

Yksikön johtaja 
Sirkku Taskinen 
p. 040 671 6896

sirkku.taskinen@mehilainen.fi

Etkö löytänyt hakemaasi?

LÄHETÄ LISÄTIETOPYYNTÖ:
YHTEYDENOTTO >
Kysy meiltä hoivapalveluista:
020 581 3500